Lakerda Aşkı Misina İle Başlar...

  • Lakerda AÅŸkı Misina Ä°le BaÅŸlar...


Ege Denizi'nin kokusunu ve lezzetlerini tabağında hissetmek ve tatmak isteyenler için…


Misina bugün Girit ve Rum mutfağı baÅŸta olmak üzere Ege ve Marmara'nın alışıldık ve alışılmadık her tür lezzetini en taze haliyle müşterisine sunuyor. 

Misina’nın deneyimli gurme mutfağı aracılığıyla, yalnızca balık ve balık mezelerinin deÄŸil; akivadisten kidonyaya, bangoleden istiridyeye uzanan benzersiz deniz lezzetleri ve Ege'nin ot mezeleri arasında müthiÅŸ bir gurme yolculuÄŸuna çıkmak artık ulaşılabilir bir eylem haline geldi.

Laker'da konusunda istanbul'un en iyi balık restaurantları arasında gösterilmesi tesadüf deÄŸil. Torik ve palamudun bol olduÄŸu yıllarda Karadeniz'de tutulan balıkları saklamak ve tüketebilmek için geliÅŸtirilen özel yönteme lakerda deniyor. 

En iyi lakerda torikten yapılır, bugün çoÄŸu yerin tercih ettiÄŸi gibi palamuttan deÄŸil. Lakerda'nın yumuÅŸak, ağızda eriyen bir kıvamda olması, nispeten daha kalın dilimler ÅŸeklinde kesilmesi, kırmızı soÄŸan ve soÄŸuk sıkım zeytin yağı ile servis edilmesi önerilir. 

2013 yılında ilk defa Fenerbahçe Dalyan'daki Misina Balık Restaurant, 2013 yılını 'Lakerda Yılı' ilan etti. Torik etinin en sert ve yaÄŸlı döneminde yapılan lakerda; uzman ÅŸefler tarafından çok özel yönetemler ile iÅŸleniyor. 

Denizi'nin lezzetini ve kokusunu tabağında hissetmek ve tatmak isteyenler için Misina...